GRATTIS alla klubbmästare!

2017

KM i Bruks
1:a Tommy Granholm och Moses 233
2:a Svante Olausson & Dusty 225
3:a Fredrick Jonsson & Mille 192

Alla KM resultat 2017.

KM i Rallydnad
1:a Maria Ivarsson och Debbie 97
2:a Malin Palm Friberg och Ådi 95
3:a Camilla Remgård och Bella 93

Alla KM resultat 2017

KM i Lydnad – KM-Klass
1:a Pernilla Johansson & Simsåån 263,5
2:a Marie Eriksson & Missi 254,5
3:a Maria Ivarsson & Voodoo 210,5

 

KM i Lydnad – Debutbantklass
1:a Camilla Remgård och Bella 163
2:a Kenneth Magnusson & Kili 145
3:a Camilla Remgård & Moje 139
3:a Maria Ivarsson & Debbie 139

Alla KM resultat 2017

KM i Agility – X-large
1:a Sara Karlsson & Theo

 

KM i Agility – Large
Inga resultat

 

KM i Agility – Medium
1:a Anna-Kajsa Klarin och Wamos
2:a Ingemar Johansson & Maja

 

KM i Agility – Small
1:a Sebastian Pennannen & Timo

 

KM i Agility – X-small
Inga deltagare

Alla KM resultat 2017

2016

KM i Bruks
1:a Tommy Granholm och Moses 297,5
2:a Börje Andersson och Emma 274,5
3:a Tommy Johansson och Pelle 263
4:a Nadine S Fasth och Emo 185

Alla KM resultat 2016

KM i Rallydnad
1:a Emma Hansson och Texas 100
2:a Ulrika Münz och Sally 100
3:a Malin Palm Friberg och Ådi 99

Alla KM resultat 2016

KM i Lydnad – KM-Klass
1:a Svante Olausson och Dusty 176
2:a Emma Hansson och Texas 167,5
3:a Anders Haage och Zelda 166,5

 

KM i Lydnad – Debutbantklass
1:a Camilla Remgård och Bella 175
2:a Camilla Remgård och Moje 156
3:a Anna-Kajsa Klarin och Wamos 147


Alla KM resultat 2016

KM i Agility – Large
1:a Frida Remgård och Moje
2:a Sofie Johansson och April
3:a Nadine S Fasth och Saiko
4:a Camilla Remgård och Bella
5:a Nadine S Fasth och Emo

 

KM i Agility – Medium
1:a Anna-Kajsa Klarin och Wamos
2:a Anita Pettersson och Enya

 

KM i Agility – Small
1:a Anita Pettersson och Ella
2:a Nadine S Fasth och Ru

Alla KM resultat 2016

2015

KM i Bruks
1:a Börje Andersson och Emma 265
2:a Lars Lagerlöf och Birro 213
3:a Marie Eriksson och Missi 213
4:a Ulrica Svensson och Charlie 105

KM i Rallydnad
1:a Fredrick Jonsson och Wilma 99
2:a Nadine S Fasth och Emo 98
3:a Malin Palm Friberg och Ådi 96

Alla resultat KM rallylydnad 2015

KM i Lydnad – KM-Klass
1:a Marie Eriksson och Missi 170
2:a Börje Andersson och Emma 158
3:a Nadine S Fasth och Emo 148

Grattis Marie Eriksson och Missi som därmed erövrade KM i Lydnads Vandringspriset efter tredje inteckningen i rad och instiftar ett nytt för 2016.

KM i Lydnad – Debutantklass
1:a Fredrick Jonsson och Wilma 172
2:a Ronja Svensson och Midas 160,5
3:a Jessica Lindqvist och Arrow 88,5

Alla resultat KM lydnad 2015

KM i Agility – Large
1:a Daniella Andersson och Ayla
2:a Frida Remgård och Moje
3:a Jenny Richardsson och Attie
4:a Anett Muhr Johansson och Thriss

KM i Agility – Medium
1:a Anna-Kajsa Klarin och Wamos

KM i Agility – Small
1:a Anita Hed och Ella
2:a Max Lindahl och Molly

2014

KM i Bruks
1:a Börje Andersson och Emma 283
2:a Britt Karlsson och Hilda 277,5
3:a Gun-Britt Erlingfors och Wilma 275,5
4:a Tommy Granholm och Moses 260

KM i Lydnad – KM-Klass
1:a Marie Eriksson och Missi 179
2:a Nadine S Fasth och Emo 166
3:a Christina Abrahamsson och Tenor 157

 

KM i Lydnad – Debutantantklass
Inga tävlande
KM i Agility – Large
1:a Frida Remgård och Moje
2:a Camilla Remgård och Bella

KM i Agility – Medium
1:a Anna-Kajsa Klarin och Wamos

KM i Agility – Small
1:a Amanda Apelqvist och Timo
2:a P G Lindahl och Konrad

2013

KM i Bruks
1:a Tommy Granholm och Moses 297,5
2:a Anna Sloberg och Totti 276,5
3:a Gunnar Andersson och Mezzo 239,5

KM i Lydnad – KM-Klass
1:a Marie Eriksson och Missi 180,5
2:a Christina Abrahamsson och Tenor 176
3:a Tommy Johansson och Pelle 172

 

KM i Lydnad – Debutantklass
1:a Nadine S Fasth och Ru 67
KM i Agility – Large
1:a Camilla Remgård och Molly
2:a Nadine S Fasth och Saiko

 

KM i Agility – Small
1:a Amanda Apelqvist och Timo

2012

KM i Bruks
1:a Tommy Granholm och Moses 238,5
2:a Kikki Granholm och Oliver 225
3:a Gun-Britt Erlingfors och Wilma 218

KM i Lydnad – KM-Klass
1:a Tommy Granholm och Moses 174
2:a Nadine S Fasth och Saiko 164
3:a Marie Eriksson och Missi 164

 

KM i Lydnad – Debutantklass
1:a Anders Haage och Zelda 179,5
2:a Pia Severinsson och Zoya 171
3:a Linnea Carlsson och Kelso 170

KM i Agility – Large
1:a Maria Åhs och Lieroy
2:a Carolina Flyckt och Anja

 

KM i Agility – Small
1:a PG Lindahl och Konrad

2011

KM i Lydnad – KM-Klass
1:a Christina Abrahamsson och Tulo 172
2:a Linnea Carlsson och Flingan 167,5
3:a Pernilla Johansson och Alice 165,5

 

KM i Lydnad – Debutantklass
1:a Marie Eriksson och Missi 162,5
2:a Britt Karlsson och Hilda 131
KM i Agility – Large
1:a Jack Bergman och Leia
2:a Ann Wiktorsson och Tia
3:a Carolina Flyckt och Adde
4:a Christina Engman och Dixie
5:a Helen Nyberg och Cailin
6:a Kicki Bergman och Bilbo
7:a Jack Bergman och Kira
8:a Carolina Flyckt och Anja
9:a Nadine S Fasth och Saiko

 

KM i Agility – Small
1:a PG Lindahl och Konrad

2010

KM i Bruks
1:a Tommy Granholm och Oliver 276,5
2:a Christina Abrahamsson och Tulo 257,0
3:a Matilda Axelsson och Nemo 243,5
KM i Lydnad – KM-Klass
1:a Tommy Granholm och Oliver 180,5
2:a Christina Abrahamsson och Tulo 164,5
3:a Asta Egerlind och Melker 141,0

 

KM i Lydnad – Debutantklass
1:a Mirriell Melani J. och Tiffie 173,0
2:a Jessica Lenntun och Atos 159,5
3:a Linnéa Rosén och Ayton 157,5
KM i Agility -Large
1:a Ann Olsson och Tia
2:a Tommy Wiktorsson och Izzie
3:a Helen Nyberg och Cailin
4:a Annett Muhr-Johansson och Chini
5:a Kicki Bergman och Bilbo
6:a Christina Engman och Dixie
7:a Camilla Remgård och Molly
8:a Jack Bergman och Leia
9:a Carolina Flyckt och Anja
10:a Carolina Flyckt och Adde
11:a Maria Åhs och Lieroy
12:a Frida Remgård och Moje

KM i Agility – Medium
1:a PG Lindahl och Goliat
2:a Ann Olsson och Mynta

KM i Agility – Small
1:a PG Lindahl och Konrad

2009

KM i Bruks
1:a Tommy Johansson och Hampus 312,0
2:a Christina Abrahamsson och Tulo 298,0
3:a Tommy Granholm och Oliver 279,0

Grattis Tommy Johansson och Hampus som därmed erövrade KM i Bruks Vandringspriset efter tredje inteckningen i rad!

KM i Lydnad – KM-Klass
1:a Tommy Johansson och Hampus 192,5
2:a Christina Abrahamsson och Tulo 176,0
3:a Asta Egerlind och Melker 164,0

 

KM i Lydnad – Debutantklass
1:a Eva Svensson och Coffee 148,0
2:a Åsa Jölle och Mayole 144,0
3:a Ulrica Svensson och Lisa 142,5
KM i Agility – Large
1:a Jack Bergman och Leia
2:a Tommy Wiktorsson och Izzie
3:a Carolina Flyckt och Adde

KM i Agility – Medium
1:a PG Lindahl och Goliat
2:a Helena Leibel och Selma
3:a Frida Engman och Myntha

KM i Agility – Small
1:a PG Lindahl och Konrad
2:a Nadine S Fasth och Shakie

2008

KM i Bruks
1:a Tommy Johansson och Hampus 309,0
2:a Janne Holm och Alex 294,5
3:a Tommy Granholm och Oliver 287,5

KM i Lydnad – KM-Klass
1:a Maria Löfqvist och Rebell 176,0
2:a Tommy Johansson och Hampus 172,0
3:a Janne Holm och Alex 166,0

Grattis Maria Löfqvist och Rebell som därmed erövrade KM i Lydnads Vandringspriset efter tredje inteckningen i rad!

KM i Lydnad – Debutantklass
1:a Gun-Britt Erlingfors och Wilma 139,0
2:a Susanne Kjernald och Cia 134,5
3:a Carolina Flyckt och Adde 126,5
KM i Agility – Large
1:a Ann Olsson och Tia
2:a Jack Bergman och Leia
3:a Ann Olsson och Izzie

 

KM i Agility – Medium
1:a PG Lindahl och Goliat
2:a Frida Engman och Myntha

 

KM i Agility – Small
1:a PG Lindahl och Konrad
2:a Yvonne Nathansson och Cita
3:a Yvonne Nathansson och Polly