Ekipage F-J

Nadine S Fasth & Qigous Vildvittra ”Ru”
Ras:
Chinese crested hairless
Född:
2011-09-24
Meriter Lydnad: Debutantvinnare i lydnad 2013 på Lidköpings Brukshundklubb
Meriter Rallylydnad: Startat
Meriter Agility: Tävlar agility 2. Tävlar hopp 2. 3:a årets Agilityhund på Chinese crested klubben 2013
Meriter Utställning: Excellent och CK
Övrigt:
 
MH

Nadine S Fasth & RLD F RLD N LP I Czaruso Wolverine ”Emo”
Ras:
 
Mudi
Född:
2012-05-28
Meriter Lydnad: 1:a pris lydnadsklass 1 (innan 2017)
Meriter Rallylydnad: Tävlar avancerad klass. 3:a DM Rallylydnad 2014. Individuell 4:a (nybörjare) DM Rallylydnad 2015. Årets hund i Rallylydnad 2015 på Lidköpings Brukshundklubb
Meriter Agility: Tävlar agility 2. 2 pinnar x hopp
Meriter Utställning: CERT x 2 , CACIB x 2 och BIR samt kvalificerad till Crufts 2014. Xaida´z Ungdomspris för Årets Hund 2013
Övrigt: 
MH.

Denise Fasth/Martin Lööf & SE VCH BH LP I Trontoppen`s Clio ”Clio”
Ras:
 
Holländsk Herdehund, långhår
Född:
2009-04-15
Meriter Lydnad: LP I (innan 2017)
Meriter IPO-R: Godkänt delprov 2 för Räddningshund. Tävlar IPO-R/RH-T A, uppflyttad till IPO-R/RH-FL B
Meriter Viltspår:
Viltspårschampion=SE VCH. 1:a Årets Viltspårs Hund Rasklubben RHH 2011
Meriter Utställning:
3 x CERT och 3 x BIR och 1 x CACIB
Övrigt:
MH. Godkänt BH prov.

Tina Frausin & Viva Voce Alfred ”Alfred”
Ras: 
Fransk bulldog
Född: 
2014-11-10
Meriter Agility: Vinnare av Nybörjarcupen Small 2018
Övrigt: BHP med skott genomförd

Tommy Granholm & Eldflammans Moses av Saltkråkan ”Moses”
Ras: 
Golden retriever
Född:
2011-04-22
Meriter Bruks: Godkänd högresök. Uppflyttad högrespår. KM i Bruks vinnare 2012, 2013, 2016, 2017 på Lidköpings Brukshundklubb.
Meriter Lydnad: 1:a pris lydnadsklass 1 (innan 2017). KM i Lydnad vinnare 2012 på Lidköpings Brukshundklubb.
Övrigt: MH

Lotta Haage & ”Leex”
Ras:
Tysk schäferhund
Född:

Meriter Lydnad: Debutantmästare KM Lydnad 2018 Lidköpings Brukshundklubb

Anders Haage & SE RdhCh TJH (RDH) Kustmarken´s Unika Zelda ”Zelda”
Ras:
Tysk schäferhund
Född:
2011-05-31
Meriter Lydnad: 1:a pris lydnadsklass 1 (innan 2017). Debutantvinnare KM i Lydnad 2012 på Lidköpings Brukshundklubb.
Meriter IPO-R: 3:a på IPO-R SM 2014 i IPO-R/RH-T B samt tävlar i IPO-R/RH-FL B. Godkänd tjänstehund räddning. RH-FL B Varberg 150510 VM poäng med 274p. 3:a IPO-R SM 2015 i RH-T. VM IPO-R 2015 13:e plats ruinsök. CERT x 3 RH-FL B (ytsök), CERT x 1 RH-T B (ruinsök). VM-poäng individuellt 160508 RH-T B. 3:a IPO-R SM 2016 i RH-T B. SE RdhCh=Svensk Räddninghundschampion. Årets Bästa IPO-R ekipage på Lidköpings Brukshundklubb 2014, 2015 och 2016=Instiftar nytt 2017. Årets bästa hund IPO-R på Lidköpings Brukshundklubb 2017.
Övrigt:
MH.

Emma Hansson & RLD F LPII RLD N LPI LPII Force Galaxie´s Elf Wish ”Texas”
Ras:
Australian shepherd
Född:
2010-02-02
Meriter Lydnad: LPI & LPII (innan 2017).
Meriter Rallylydnad: Tävlar avancerad klass. 2:a DM Rallylydnad 2014. Klubbmästare i Rallylydnad 2016 på Lidköpings Brukshundklubb.
Meriter Utställning: Good
Övrigt:
MH

Emma Hansson & RLD N Sugarwind´s Spotted Tail ”Raffe”
Ras:
Australian shepherd
Född:
2015-11-29
Meriter Rallylydnad: Uppflyttad till fortsättningsklass.
Meriter Agility: Pinne x 2 agilityklass 1. Pinne x 1 hoppklass 1.
Övrigt:
MH.

Johan Hansson & Abc Drift´s Exor ”Tass”
Ras:
Tysk schäferhund
Född: 
2013-11-24
Övrigt: MH

Ina Hasselblad & Toside’s Easy To Love Electra ”Cilla”
Ras:
Pudel, stor
Född:
2014-01-16
Meriter Agility: Nybörjarcupen inoff x-large 2017 sammanlagd vinnare.

Chris Hellström & Oneway´s Hot Mail ”Malle”
Ras:
Collie, korthårig
Född:
2010-10-02
Merier Utstälning: CERT x 1
Övrigt:
MH

Chris Hellström & Rävrackans Lahji Gazzi ”Gazzi”
Ras:
Lapsk vallhund
Född:
2012-08-02
Meriter Rallylydnad: Startat
Övrigt: MH

Karin Hernborg & Högtryckets Dirty Dream ”Svante”
Ras:
Flatcoated retriever
Född:
2011-01-01
Meriter Lydnad: 1:a pris lydnadsklass 1 (innan 2017)
Meriter Utställning: Excellent
Övrigt: 
MH. Working Test Nybörjare 77 poäng av 100.

Jonas Hernborg & Eve´s Ink Nine Inch Nails ”Nino”
Ras:
Flatcoated retriever
Född:
2011-10-29
Meriter Utställning: CK och ÖKK2
Övrigt:
Working Test Nybörjare 61 poäng av 100.

Jan Holm & Högtryckets Ciseron ”Ceasar”
Ras:
Flatcoated retriever
Född:
2007-03-31
Meriter Bruks: Uppflyttad lägrespår
Övrigt: MH

Maria Ivarson & LD 1 GK VALLHUND RLD N RLD F RLD A RLD M LPI Voodoo-Child ”Voodoo”
Ras:
Border collie
Född:
2010-06-06
Meriter Lydnad: LPI (innan 2017). LD 1. Årets hund i Lydnad på Lidköpings Brukshundklubb 2016 & 2017. Lydnadsmästare KM Lydnad 2018 Lidköpings Brukshundklubb.
Meriter Agility:
1 pinne agility 1. Tävlar hopp 1.
Meriter Freestyle: Tävlar Freestyle klass 1.
Meriter Rallylydnad:
Rallylydnadsmästare. CERT x 1.
Övrigt: MH. Godkänt vallhundsprov.

Maria Ivarson & RLD N RLD F RLD A Funny Blacks Moonlight ”Debbie”
Ras:
Shetland sheepdog
Född:
2016-09-08
Meriter Lydnad: 1:a pris Startklass
Meriter Rallylydnad: Uppflyttad till mästarklass. Klubbmästare Rallylydnad 2017 på Lidköpings Brukshundklubb

Ingemar Johansson & Korpens Majken Melange ”Maja”
Ras:
Dansk/svensk gårdshund
Född:
2006-12-15
Meriter Agility: Nybörjarcupen Lidköping 2013 3:a inoff hopp medium

Pernilla Johansson & LPI SE UCH Rus N´ Riv Nyytråå The Bandstand ”Simsåån”
Ras:
Nova scotia duck tolling retriever
Född:
2012-12-19
Meriter Lydnad: LPI. Bästa individuella genomsnittsresultat Lag DM lydnad 2016. Klubbmästare Lydnad 2017 på Lidköpings Brukshundklubb.
Meriter Utställning:
CERT x 3, CACIB x 1, BIR x 2. SE UCH.
Övrigt:
Genomfört BPH med skott. 3:e pris Tollingaktprov NKL

Pernilla Johansson & Rus N’ Riv Ft Love Is All Around ”Lava”
Ras:
Nova scotia duck tolling retriever
Född:
2013-12-26
Meriter Utställning:
CERT x 1, CACIB x 1, BIM
Övrigt:
Genomfört BPH med skott.

Emma Johansson/Tommy Johansson & LP II Högrycktets Dreamweaver ”Pelle”
Ras:
Flatcoated retriever
Född:
2011-01-01
Meriter Bruks:
Uppflyttad till lägrespår
Meriter Lydnad:
LP II, 3:e pris klass 3 (innan 2017)
Meriter Agility:
Nybörjarcupen large 2015: Skövde 1:a agility och 2:a hopp, Lidköping 1:a hopp och 2:a agility, Tidaholm 1:a hopp, Tomten 1:a hopp och 4:a agility, Götene 1:a agility och 3:a hopp
Övrigt:
MH

Sofie Johansson & Lindåsens April ”April”
Ras:
Border collie
Född:
2013-01-31
Meriter Agility:
Pinne x 1 hopp 1. Pinne x 1 agility 1. Nybörjarcupen inoff large 2016 2:a. Agilitymästare XL KM Agility 2018 Lidköpings Brukshundklubb. Distriktsmästare Skaraborg XL 2018.

Frank Jonsson & Meringa´s Haldir ”Skott”
Ras: 
Australian kelpie
Född:
2008-02-29
Meriter IPO-R: Tävlar IPO-R/RH-T samt IPO-R/RH-FL klass A.
Övrigt:
MH. Godkänd eftersökshund för räddningstjänsten västra Skaraborg

Fredrick Jonsson & RLD N RLD F Poo-Poo-Pi-Do´s Diddi-Di ”Wilma”
Ras:
Australisk terrier
Född:
2013-02-08
Meriter Lydnad:
2:a pris lydnadsklass 1 (innan 2017). Debutantvinnare lydnad 2015 på Lidköpings Brukshundklubb
Meriter Rallylydnad: 
Uppflyttad till avancerad klass. Rallylydnadsmästare 2015 på Lidköpings Brukshundklubb

Fredrick Jonsson & Mandylike´s Gimmick ”Mille”
Ras:
Labrador retriever
Född:
2015-09-14
Meriter Bruks:
Uppflyttad till lägrespår
Meriter Lydnad:
Godkänd startklass
Övrigt:
MH