Resultatbörsen 2017

Här hittar du medlemmars tävlingsresultat. Kravet är att du skall tävla för Lidköpings Brukshundklubb annars är alla resultat välkomna, stora som små inom alla grenar.

Maila webmaster@lidkopingbk.se dina resultat så kommer du med här och dessutom uppdateras ekipagegalleriet samtidigt. I mailet skall du ange:

  • förare, hundens fullständiga namn, datum, plats, gren, poäng, placering, pris

Här kan du få information om du vill vara med i ekipagegalleriet.

Om du klickar på respektive förare så kommer du till deras sida i ekipagegalleriet.

 

Resultatbörsen 2017

Förare Hund Datum Plats Gren Poäng/Tid Plac. Merit
Eva Månsson Zandy 171209 Vara NW1 75    
Amanda Apelqvist Timo 171202 Ulricehamn Hoppklass 3 32,11/0 fel 4:a SM-Pinne
Emma Hansson Raffe 171118 Ulricehamn Nyb. rallylydnad 84 22:a Kvalific./
RLD N
Åsa Almgren Dundra 171118 Ulricehamn Nyb. rallylydnad 73 34:a Kvalific.
Amanda Apelqvist Timo 171118 GMBK Hoppklass 3 37,37/0 fel 11:a SM-Pinne
Anders Haage Zelda 171112 Tierp IPO-R RH FL-B 289 2:a CERT/SE RdhCh
Svante Olausson Dusty 171112 Tierp IPO-R RH FL-B 274 3:a Godkänd
Amanda Apelqvist Jaakko 171111 Kinnared Agilityklass 1 28,66/0 fel 2:a Pinne
Malin Palm Friberg Bell 171105 Alingsås Startklass 183,5 2:a Uppflytt/
LD Startklass
Maria Ivarsson Debbie 171105 Alingsås Startklass 166 5:a Uppflytt
Anna-Kajsa Klarin Wamos 171028 Gagnef-Floda Agilityklass 3 40,68/0 fel 5:a SM-pinne
Amanda Apelqvist Timo 171105 Kumla Agilityklass 3 41,99/0 fel 6:a SM-Pinne
Marie Eriksson Missi 171104 Floda NW1 100 10:a Diplom/
Uppflytt
Marie Eriksson Missi 171031 Vänersborg Doftprov
Lagerblad
    Godkänd
Helena Johansson Bono 171031 Vänersborg Doftprov Eukalyptus     Godkänd
Anna-Kajsa Klarin Wamos 171029 Nedansiljan Hoppklass 3 30,56/0 fel 2:a SM-pinne
Anna-Kajsa Klarin Wamos 171029 Nedansiljan Hoppklass 3 34,83/0 fel 6:a SM-pinne
Anna-Kajsa Klarin Wamos 171028 Gagnef-Floda Agilityklass 3 41,41/0 fel 6:a SM-pinne
Amanda Apelqvist Jaakko 171022 Ulricehamn Hoppklass 1 29,47/0 fel 1:a Pinne
Amanda Apelqvist Jaakko 171022 Ulricehamn Hoppklass 1 25,22/0 fel 1:a Pinne
Malin Palm Friberg Bell 171014 Götene Startklass 178 3:a Uppflytt
Amanda Apelqvist Jaakko 171014 Ulricehamn Agilityklass 1 37,41/0 fel 2:a Pinne
Anna-Kajsa Klarin Wamos 171014 Ulricehamn Hoppklass 3 33,04/0 fel 6:a SM-pinne
Josefine Martinsson Evita 171007 Mullsjö Appellspår 175 3:a Uppflytt
Marie Eriksson Missi 171007 Håverud NW1 100   Diplom
Eva Månsson Zandy 170930 Ulricehamn Freestyle klass 2 24,05 1:a Uppflyttn.
poäng
Eva Månsson Zandy 170930 Ulricehamn Freestyle klass 2 22,80 5:a Godkänd
Marie Eriksson Missi 170924 Mariestad Forts. rallylydnad 100 1:a Kvalific./
RLD F
Marie Eriksson Missi 170924 Maristad Forts. rallylydnad 96 1:a Kvalific./
RLD F
Eva Månsson Zandy 170912 Vänersborg NW1 75    
Marie Eriksson Missi 170912 Vänersborg NW1 75    
Josefine Martinsson Evita 170910 Mariestad Utställning     CERT & BIM
Marie Eriksson Missi 170910 Borås Lägreklass spår 459 3:a Uppflytt & SE UCH
Maria Ivarsson Smack 170910 Lerum Mästare rallylydnad 97 1:a CERT & SE RallyCH
Maria Ivarsson Smack 170910 Lerum Mästare rallylydnad 90 3:a CERT
Maria Ivarsson Debbie 170910 Lerum Nybörjare rallylydnad 95 1:a Kvalific. & RLD N
Maria Ivarsson Debbie 170910 Lerum Nybörjare rallylydnad 95 1:a CERT
Malin Palm Friberg Bell 170910 Lerum Mästare
rallylydnad
93 1:a Kvalific.
Amanda Apelqvist Timo 170903 Tidaholm Agility klass 3 39,72/0 fel 5:a SE AgCh/
SM-pinne
Anita Pettersson Ella 170903 Tidaholm Hoppklass 3 36,75/0 fel 6:a SM-pinne
Maria Ivarsson Smack 170819 Uddevalla Mästare rallylydnad 95 5:a CERT
Maria Ivarsson Debbie 170819 Uddevalla Nybörjare rallylydnad 97 1:a Kvalific.
Malin Palm Friberg Ådi 170819 Uddevalla Avancerad rallylydnad 85 11:a Kvalific.
Marie Eriksson Missi 170728 Uddevalla Forts. rallylydnad 87 8:a Kvalific./
RLD F
Eva Månsson Zandy 170805 Lidköping NW1 100 6:a Diplom
Marie Eriksson Missi 170805 Uddevalla NW1 100 6:a Diplom
Anna-Kajsa Klarin Wamos 170730 Gagnef-Floda Hoppklass 3 32,22/0 fel 5:a SM-pinne
Marie Eriksson Missi 170728 Hallstahammar/
Collie SM
Forts. rallylydnad 100 1:a Kvalific./
Rasmästare Rallylydnad
Ylva Djerf Börje 170726 Lindesberg Hoppklass 1 31,06/0 fel 7:a -
Marie Eriksson Missi 170716 Ed Forts. rallylydnad 98 1:a Kvalific.
Fredrick Jonsson Mille 170909 Färgelanda Appellspår 210,5 3:a Uppflytt
Svante Olausson Dusty 170909 Färgelanda Appellspår 236 1:a Uppflytt
Eva Månsson Zandy 170709 Uddevalla Doftprov Lagerblad - - Godkänt
Katja Wolters Merle 170709   MH - - Genomfört
Katja Wolters Merle 170709 Tvååker Utställning - BTK2 CK/Reserv-CERT
Katja Wolters Merle 170708 Tvååker Utställning - BTK3 CK/Reserv-CERT
Katja Wolters Merle 170629 Vara Doftprov Eukalyptus - - Godkänt
Josefine Martinsson Evita 170618 Nossebro Nyb rallylydnad 89 6:a Kvalific.
Marie Eriksson Missi 170618 Nossebro Nyb rallylydnad 96 2:a Kvalific./
RLD N
Marie Eriksson Missi 170618 Nossebro Nyb rallylydnad 90 5:a Kvalific.
Eva Svensson Ebbe 170618 Kristinehamn Startklass 174 9:a Uppflytt
Maria Ivarsson Voodoo 170606 Skövde Mästare rallylydnad 93 1:a CERT
Marie Eriksson Missi 170606 Skövde Nyb rallylydnad 96 2:a Kvalific.
Malin Palm Friberg Bell 170604 Mariestad Startklass 165 8:a 1:a pris/ uppflytt
Hanna Karlsson Helix 170604 Mariestad Startklass 141,5 11:a Godkänd
Ulrica Svensson Charlie 170603 Degerfors Appellspår 214,25 3:a Uppflytt
Maria Ivarsson Voodoo 170526 Lidköping Lydnadsklass 1 275,50 1:a 1:a pris/ uppflytt/LD1
Hanna Karlsson Helix 170526 Lidköping Startklass 162 3:a Uppflytt
Marie Eriksson Missi 170521 Uddevalla Doftprov Eukalyptus - - Godkänt
Emma Hansson Raffe 170521 Borås MH - - Genomfört
Amanda Apelqvist Timo 170414 Karlskoga Hoppklass 3 40,21/0 fel 3:a SM-pinne
Nadine S Fasth Ru 170414 Götene Hoppklass 2 37,68/0 fel 1:a Pinne
Eva Månsson Zandy 170513 - Nosework klass1      
Maria Ivarsson Voodoo 170507 Mariestad Lydnadsklass 1 268,5 1:a 1:a pris/ uppflytt
Ylva Djerf Cisco 170507 Falköping Agilityklass 3 45,01/1,01 fel 4:a SM-pinne
Anita Pettersson Ella 170507 Falköping Hoppklass 3 32,17/0 fel 2:a SM-pinne
Eva Månsson Zandy 170506 Borås Freestyle klass 2 22,45 7:a Godkänd
Emma Hansson Raffe 170506 Uddevalla Rallylydnad nyb. 87 7:a Kvalific.
Emma Hansson Raffe 170506 Uddevalla Rallylydnad nyb. 77 20:a Kvalific.
Anna-Kajsa Klarin Wamos 170506 Falköping Agilityklass 2 39,81/0 fel 1:a Pinne/
uppflyttad
Anna-Kajsa Klarin Wamos 170501 Kungälv Hoppklass 3 33,48/0 fel 2:a SM-pinne/
SE Ag(hopp) Ch
Fredrick Jonsson Mille 170429 Skara MH - - Genomfört MH
Katja Wolters Merle 170429 Jönköping Utställning -   CK/Reserv-CERT
Ulrica Svensson Charlie 170428 Falköping Startklass 169 1:a 1:a pris/ uppflytt
Anna-Kajsa Klarin Wamos 170422 Partille Agilityklass 2 39,87/0 fel 1:a Pinne
P G Lindahl Zelda 170416   Anlagsprov viltspår - - Godkänd
Maria Ivarsson Voodoo 170414 Skara Lydnadsklass 1 268 4:a 1:a pris/ uppflytt
Anders Haage Zelda 170409 Varberg IPO-R RH FL-B 293 1:a CERT
Amanda Apelqvist Timo 170409 Leksand Agility klass 3 31,97/0 fel 4:a SM-pinne
Eva Månsson Zandy 170205 Göteborg Freestyle klass 1 25,40 3:a Uppflytt-ningspoäng
Eva Månsson Zandy 170205 Göteborg Freestyle klass 1 24,65 10:a Uppflytt-ningspoäng
Anna-Kajsa Klarin Wamos 170204 Kinnared Hoppklass 3 32,88/0 fel 7:a SM-pinne
Nadine S Fasth Kid 170108 Göteborg Utställning -   CERT

 

 

 

 

   


 

Resultatbörsen 2016

Resultatbörsen 2015

Resultatbörsen 2014

Resultatbörsen 2013

Resultatbörsen 2012

Resultat från klubbens tävlingar

 
     
 

 LIDKÖPINGS BRUKSHUNDKLUBB

KONTAKT

BLI MEDLEM

TÄVLINGAR

SVENSKA BRUKSHUNDKLUBBEN

 
    Klubben har drygt 250 medlemmar
  och har drivits ideellt sedan
  starten 1953.
kontakt@lidkopingbk.se
eller se resp.
gruppansvarig
BG
5317-4975
Swish 123 173 08 11 (ange vad det gäller och namn)
Klicka här! Klubben arrangerar tävlingar
i bruks (spår och sök), lydnad, agility och IPO-R.
Svenska Brukshundklubben är en specialklubb till Svenska Kennelklubben.  
 

Copyright © 2011 Lidköpings BK - Webmaster Marie Eriksson

Sidan uppdaterad 2017-12-15