Resultatbörsen 2016

Här hittar du medlemmars tävlingsresultat 2016. Kravet är att du skall tävla för Lidköpings Brukshundklubb annars är alla resultat välkomna, stora som små inom alla grenar.

Resultatbörsen 2016

Förare Hund Datum Plats Gren Poäng/Tid Plac. Merit
Ylva Djerf Cisco 161120 GMBK Agilityklass 3 0 fel/52,40 10:a SM-Pinne
Amanda Apelqvist Timo 161120 GMBK Agilityklass 3 0 fel/43,16 6:a SM-Pinne
Nadine S Fasth Zaiko 161120 Kungälv Agilityklass 2 0 fel/48,97 7:a Pinne
Katja Wolters Britty 161120 Lidköping Lydnadsklass 1 158 4:e 2:a pris
Hanna Karlsson Helix 161120 Lidköping Lydnadsklass 1 148,5 6:a 2:a pris
Anita Pettersson Ella 161119 GMBK Hoppklass 3 0 fel/34,47 7:a SM-pinne
Anna-Kajsa Klarin Wamos 161113 Mora Hoppklass 3 0 fel/32,99 3:a CERT/
SM-Pinne
Anna-Kajsa Klarin Wamos 161113 Mora Hoppklass 3 0 fel/36,37 6:a SM-Pinne
Eva Månsson Zandi 161022 Mariestad Doftprov (Eukalyptus) - - Godkänt
Gun-Britt Erlingfors Selma 161022 - MH - - Genomfört
Nadine S Fasth Kid 161016 - BPH med skott - - Genomfört
Amanda Apelqvist Timo 161015 Ulricehamn Hoppklass 3 0 fel/34,81 5:a SM-Pinne/
CERT
Maria Ivarsson Voodoo 161015 Vara-Grästorp Lydnadsklass 1 193,5 1:a 1:a pris/
LPI
Maria Ivarsson Voodoo 161002 Mariestad Lydnadsklass 1 179,5 3:a 1:a pris/
upflytt
Madeleine Stark Lycka 161002 - BPH samt lämplighetstest för servicehund. - - Godkänd
Eva Månsson Zandi 161001 Skövde Freestyle klass 1 23,80 8:a Uppflytt
Eva Månsson Zandi 161001 Skövde Freestyle klass 1 23,90 5:a Uppflytt
Malin Palm Friberg Ådi 161001 Skövde Freestyle klass 1 24,70 3:a Uppflytt
Anita Pettersson Ella 160924 Jönköping Hoppklass 3 0 fel/34,82 11:a SM-pinne
Kval. SM 2017
Eva Svensson Ebbe 160923   Viltspårprov - - 1:a Ökl/
SVCH
Camilla Remgård Bella 160911 Tomten Agilityklass 1 0 fel/28,89 3:a Pinne/
Uppflytt
Sofie Johansson April 160904 Tidaholm Hoppklass 1 0 fel/36,43 2:a Pinne
Sofie Johansson April 160903 Tidaholm Agilityklass 1 0 fel/40,23 2:a Pinne
Anita Pettersson Ella 160903 Tidaholm Hoppklass 3 0 fel/30,63 8:a SM-pinne
Marie Eriksson Missi 160824 Angered Rallylydnad nyb.klass 89 7:e Kvalific.
Nadine S Fasth Ru 160821 Tibro Hoppklass 1 0 fel/34,10 a:a Pinne
/Uppflytt
Nadine S Fasth Zaiko 160820 Tibro Hoppklass 2 0 fel/36,59 2:a Pinne
Eva Svensson Ebbe 160820 Vänersborg Viltspårprov - - 1:a Ökl
Eva Svensson Ebbe 160 Gävleborg Viltspårprov - - 1:a Ökl
Max Lindahl Molly 160813 Lindesberg Agilityklass 1 0 fel/41,66 1:a Pinne
Anita Pettersson Ella 160813 Tanum Hoppklass 3 0 fel/36,42 3:a SM-pinne
Sofia Larsson Elvis 160730 Uddevalla Rallylydnad forts.klass 75 15:e Kvalific./
RLD F
Fredrick Jonsson Wilma 160730 Uddevalla Rallylydnad forts.klass 80 10:a Kvalific.
Fredrick Jonsson Wilma 160730 Uddevalla Rallylydnad forts.klass 83 7:a Kvalific./
RLD F
Amanda Apelqvist Timo 160724 Munkfors Hoppklass 3 0 fel/38,09 4:a SM-Pinne
Anita Pettersson Enya 160724 Munkfors Hoppklass 3 0 fel/38,47 7:a SM-pinne
Anita Pettersson Ella 160724 Munkfors Agilityklass 3 0 fel/39,82 1:a SM-pinne
Anita Pettersson Enya 160723 Munkfors Agilityklass 3 0 fel/39,72 4:a SM-pinne
Anita Pettersson Ella 160723 Munkfors Agilityklass 3 0 fel/36,70 1:a SM-pinne
Sofia Larsson Elvis 160723 Öland Rallylydnad forts.klass 93 6:a Kvalific.
Joakim Sandberg Elvis 160722 Öland Rallylydnad forts.klass 94 7:a Kvalific.
Max/P G Lindahl Molly 160619 Kristinehamn Hoppklass 1 0 fel/36,44 4:a Pinne/
AGHD I
Gun-Britt Erlingfors Selma 160618 Axvall Inoff. utställning   Btkl1  
Angelica Prytz Tricz 160618 Uddevalla Agilityklass 1 0 fel/43,19 2:a Pinne
Fredrick Jonsson Wilma 160612 Billingen Rallylydnad forts.klass 86 6:a Kvalific.
Fredrick Jonsson Wilma 160612 Billingen Rallylydnad forts.klass 71 8:a Kvalific.
Ylva Djerf Cisco 160606 Ulricehamn Agilityklass 2 0 fel/43,88 4:a Pinne/
uppflytt till klass 3
Anita Pettersson Ella 160606 Ulricehamn Agilityklass 3 0 fel/42,06 8:a SM-pinne
Anders Haage Zelda 160605 Tierp IPO-R SM RH-T B   3:a  
Amanda Apelqvist Timo 160605 Ulricehamn Agilityklass 3 0 fel/41,51 3:a SM-Pinne/
CERT
Anita Pettersson Ella 160605 Ulricehamn Agilityklass 3 0 fel/38,75 6:a SM-pinne
Ylva Djerf Cisco 160605 Ulricehamn Agilityklass 2 0 fel/44,78 3:a Pinne/
uppflytt till klass 3
Anna-Kajsa Klarin Wamos 160605 Ulricehamn Agilityklass 2 0 fel/39,95 1:a Pinne
Kenneth Magnusson Kili 160604 Tjörn Viltspårprov - - 1:a Ökl/
SE VCH
Kenneth Magnusson Kili 160529 Vänersborg Viltspårprov - - 1:a Ökl
Kenneth Magnusson Kili 160527 Tjörn Viltspårprov - - 1:a Ökl
Anita Pettersson Ella 160529 Frövi Hoppklass 3 0 fel/29,58 4:a SM-pinne
Caroline Ringholm Lexie 160528 Mariestad Rallylydnad nybörjarklass 68 14:e  
Andreas Thomasson (Angelica Prytz) Tricz 160528 Töreboda Hoppklass 1 0 fel/32,61 4:a Pinne
Angelica Prytz Tricz 160528 Töreboda Agilityklass 1 0 fel/40,53 4:a Pinne
Angelica Prytz Tricz 160528 Töreboda Hoppklass 1 0 fel/36,50 4:a Pinne
Lena Jansson Cilla 160528 Mariestad Rallylydnad nybörjarklass 72 6:a Kvalif.
Maria Ivarsson Voodoo 160527 Lidköping Lydnadsklass 1 181 1:a 1:a pris/
upflytt
Katja Wolters Britty 160527 Lidköping Lydnadsklass 1 156 2:a 2:a pris
Fredrick Jonsson Wilma 160527 Lidköping Lydnadsklass 1 145 6:a 2:a pris
Lena Jansson Cilla 160527 Lidköping Lydnadsklass 1 121 7:a 3:e pris
Ylva Djerf Cisco 160518 Tidaholm Agilityklass 2 0 fel/40,83 1:a Pinne
Camilla Remgård Bella 160514 Götene Agilityklass 1 0 fel/35,52 2:a Pinne
Angelica Prytz Tricz 160514 Götene Hoppklass 1 0 fel/31,66 7:a  
Ronja Svensson Wancho 160514 Nossebro MH     Genomfört
Amanda Apelqvist Timo 160514 Götene Agilityklass 3 0 fel/38,81 1:a Pinne/
CERT
Amanda Apelqvist Timo 160514 Götene Hoppklass 3 0 fel/35,01 3:a Pinne/
CERT
Ylva Djerf Cisco 160514 Götene Agilityklass 2 0 fel/43,90 3:a Pinne
Ylva Djerf Cisco 160514 Götene Hoppklass 2 0 fel/36,46 4:a  
Nadine S Fasth Kid 160509 Lidköping Int utställning - 1 Btkl Excellent
Nadine S Fasth Zaiko 160508 Mariestad Hoppklass 2 0 fel/40,98 3:a Pinne
Anders Haage Zelda 160508 Lidköping Int IPO-R RH-T B 279 7:a SG
Svante Olausson Dusty 160508 Lidköping Int IPO-R RH-T B 274 8:a CACIT, SG
Kenneth Magnusson Kili 160507 Stockholm BPH med skott - - Godkänd
Marie Eriksson Missi 160501 Tidaholm Lägre spår 389,75 6:a Godkänd
Anita Pettersson Ella 160423 Tranås Hoppklass 3   7:a SM-pinne
Anita Pettersson Ella 160423 Tranås Hoppklass 3   5:a SM-pinne
Marie Eriksson Missi 160417 Lidköping Lägre spår 402,75 2:a Godkänd
Anita Pettersson Ella 160227 Tidaholm Agilityklass 3   5:a SM-pinne
Amanda Apelqvist Timo 160206 Linköping Agilityklass 2 0 fel/32,63 1:a Pinne/
uppflytt

 

 

 

 

   


 

Resultatbörsen 2016

Resultatbörsen 2015

Resultatbörsen 2014

Resultatbörsen 2013

Resultatbörsen 2012

Resultat från klubbens tävlingar

 
     
 

 LIDKÖPINGS BRUKSHUNDKLUBB

KONTAKT

BLI MEDLEM

TÄVLINGAR

SVENSKA BRUKSHUNDKLUBBEN

 
    Klubben har drygt 250 medlemmar
  och har drivits ideellt sedan
  starten 1953.
kontakt@lidkopingbk.se
eller se resp.
gruppansvarig
BG
5317-4975
Swish 123 173 08 11 (ange vad det gäller och namn)
Klicka här! Klubben arrangerar tävlingar
i bruks (spår och sök), lydnad, agility och IPO-R.
Svenska Brukshundklubben är en specialklubb till Svenska Kennelklubben.  
 

Copyright © 2011 Lidköpings BK - Webmaster Marie Eriksson

Sidan uppdaterad 2017-04-17